سه‌شنبه 28 خرداد 1398   22:36:20
اخبار
14:301398/3/19 يكشنبه
رئیس اداره گاز منطقه یک شرکت گاز استان البرز خبر داد/
به زودی قرائت آنلاین و توزیع همزمان قبض گاز اجرایی می شود

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان البرز؛ مبرا زمانیان رئیس اداره گاز منطقه یک با اشاره به عملکرد سال گذشته اداره گاز منطقه یک گفت : از نیمه دوم سال گذشته برخی از کارهای امور مشترکین به بخش خصوصی واگذار شد. امیدوارم روزی برسد که این خدمات به صورت کاملا الکترونیکی انجام شود و حتی نیاز به حضور مردم در دفتر پیشخوان هم نباشد .

زمانیان خاطر نشان کرد: این خدمات ابتدا با 4 دفتر پیشخوان در کرج آغاز شد و سپس به سایر دفاتر تسریع پیدا کرد که در این دفاتر 11 خدمات ارائه می شود و در راستای برون سپاری درخصوص دیگر کارها اقدامات لازم انجام می گیرد .

وی با بیان اینکه با  واگذاری این خدمات به دفاتر پیشخوان فشار کار کمتر شده است گفت: افراد در دفاتر پیشخوان پس از آموزش می توانند خدمات مرتبط را به متقاضیان گاز ارائه دهند .

رئیس اداره گاز منطقه یک، مشترکان این منطقه را حدود 230 هزار مشترک عنوان کرد و گفت: کار دیگری که سال گذشته زیر ساخت آن فراهم شد، قرائت آنلاین و توزیع همزمان است که به زودی در این منطقه اجرایی می شود .

زمانیان در توضیح این نوع قرائت اظهار داشت: کنتورخوان هنگامی که به درب منزل برای قرائت کنتور می رود، به صورت آنی قبض را صادر می کند و مشترک می تواند به صورت آنلاین آن را پرداخت کند. این خدمت نه تنها به وصول مطالبات کمک می کند، بلکه از حضور غیر ضروری کنتور خوان برای ارائه قبض پرداختی به مشترک جلوگیری می کند و می توان از این نیروها در جای دیگری بهره برد.

رئیس اداره گاز منطقه یک کرج تصریح کرد: در راستای تکریم ارباب رجوع ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا مشترکان از اداره گاز منطقه رضایت کامل را داشته باشند.

وی با بیان اینکه در این خصوص کارهایی چون جمع آوری شیرهای پیاده رو، مقاوم سازی علمک ها ، تعویض علمک های ارتینگ، پیاده سازی GIS در دستور کار است که منجر به سرعت در کارها خواهد شد.

زمانیان درخصوص GIS اظهار داشت: با اجرایی شدن GIS همه نقشه ها الکترونیکی می شود به طوری که واحد سیار آنلاین می تواند همان نقشه ای که جلوی فرمانده امداد است را مشاهده و مشکل را به صورت آنلاین مرتفع کند. GIS  منجر به کاهش زمان امداد در زمان بروز حوادث نیز خواهد شد. همچنین با اجرایی شدن GIS نقشه شناخته تر و علمک ها شناسنامه دار می شوند و علمک های غیر مجاز شناسایی می شوند و امنیت و نگهداری تاسیسات راحت تر است.

وی گفت: تبلت هایی را در خودروهای امداد پیش بینی کرده ایم که با سیستم GIS همخوانی دارد و واحد سیار می تواند نقشه ها را به صورت آنلاین ببیند.

رئیس اداره گاز منطقه یک با اشاره به امداد موتوری خاطر نشان کرد: به دلیل ترافیک شهری کلانشهر کرج، امدادرسانی در برخی مناطق با مشکل مواجه می شود که با به کارگیری امداد موتوری  در این منطقه در تلاشیم زمان رسیدن به محل حادثه تا حد ممکن کاهش یابد و امدادرسانی تسریع یابد.

وی وجود آشیانه ها یا واحدهای امداد کوچک را از دیگر کارهای انجام شده در سال گذشته خواند و گفت: این آشیانه ها همان واحدهای امداد در مقیاس کوچک هستند که موتور سیکلت جایگزین خودرو شده و در مواقع حادثه عبور و مرور آن در سطح شهر راحت تر باشد. همچنین با شروع هوای سرد و احتمال بروز حوادث غیر مترقبه و وقوع شرایط بحرانی اقداماتی انجام شده است .

زمانیان کیف ابزار برای شرایط خاص و مواقع بحران را از دیگر کارهای انجام شده در سال گذشته عنوان کرد و گفت:  این کیف ها شامل ابزار مورد نیاز در زمان قطعی گاز گسترده و در شرایط بحران است که به امدادگران و همکاران آموزش دیده داده می شود تا گاز مشترکینی که در وسعتی زیاد قطع شده است را در کمترین زمان ممکن وصل کنند.

به گفته زمانیان اتاقی به اسم اتاق بحران نیز آماده سازی شده تا همکاران امدادگر در شرایط بحران و نیاز به حضور دائم در منطقه بتوانند نه تنها استراحت کوتاهی در آن داشته باشند بلکه ابزار و ماشین آلات مورد نیاز در دسترس داشته باشند.

رئیس اداره گاز منطقه یک، نصب دوربین برای حفاظت از ایستگاه ها، افزایش روشنایی ایستگاه ها، رنگ آمیزی علمک ها، نصب بروز انشعابات و کنتورها را از جمله اقداماتی می داند که در سال گذشته به انجام رسانده است.

وی شناسایی و لوله گذاری حفرات خالی ، از بین بردن تنگنا حصارک بالا با لوله گذاری680 متر لوله، اتصال شبکه شهرک اوج به شهرک بوعلی جهت رفع تنگنا در شهرک اوج، رفع تنگنا باغستان غربی و اتصال بیدار چشمه به باغستان، تعویض علمک های پوسیده و در معرض حادثه شناسایی شده و ایمن سازی آنها ، رفع مشکل شیرهای جام مانند و نمایان سازی شیرهای غیر نمایان که زیرآسفالت مانده اند، جلوگیری از هدر رفت گاز را از برنامه ها و چشم اندازهای سال جاری عنوان کرد. همچنین بکارگیری میزخدمت در مدخل و ورودی ادارات با افرادی کاردان و مسلط بر انجام امور از دیگر موارد است که انجام شده است.

زمانیان در پایان با اعلام آمادگی منطقه برای مواقع حادثه و بحران گفت: ما آماده ایم تادرشرایط بحرانی با تکیه بر نیروهای کاردان و تجهیزات و توانمندی های موجود از شرایط بحران عبور کنیم و در جهت خدمت رسانی به رسالت خود عمل کنیم.

تاریخ به روز رسانی:.
نسخه قابل چاپ
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما