سه‌شنبه 31 ارديبهشت 1398   04:19:05
اخبار
16:581398/2/14 شنبه
مدیر مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز استان البرز:
صنایع استان البرز در سال 98 شکوفا می شوند

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان البرز، حسن سپهری فر، مدیر مهندسی واجرای طرح های شرکت گاز استان البرز با اشاره به سال گذشته اظهار داشت: سال 1397 برای واحد مهندسی و اجرای طرح ها سال پرکاری بود و زیرساخت های لازم برای انجام پروژه ها فراهم شد.

مدیر مهندسی و اجرای طرح ها افزود:طراحی گازرسانی به روستاهای باقی مانده از دیگر اقدامات این مدیریت است که با برنامه ریزی های انجام شده تا پایان 1398در شهرستان‌های نظرآباد، اشتهارد و ساوجبلاغ گازرسانی به روستاهای باقیمانده  انجام و جزء شهرستان‌های سبز می شوند.

سپهری فر با اشاره به شبکه های گازرسانی همچنین اظهار داشت: یکی دیگر از کارهای مهمی که در این واحد انجام شده است، موضوع GIS است.

او با اشاره به اهمیت این پروژه خاطر نشان کرد: در پایان بهار امسال ما شاهد خروجی این پروژه خواهیم بود که در نوع خود از اهمیت خاصی نه تنها برای شرکت گاز استان بلکه برای شرکت ملی گاز برخوردار است.به طوری که سایر شرکت های گاز استانی می توانند از کارهای جدیدی که در این پروژه حاصل شده است، بهره مند شوند.

این مقام مسئول با برشمردن مزیت های پروژه GIS گفت: یکی از ویژگی های منحصر به فرد بودن این پروژه، استفاده از نرم افزارهای داخلی است.

سپهری فر تاکید کرد تا پایان سال  1399 ، GIS در کل شرکت گاز استان البرز عملیاتی می شود.

وی در توضیح این پروژه افزود: شبکه‌های گاز به صورت سنتی بوده و واحد بهره برداری از نقشه های ترمیم شده کاغذی استفاده می‌کرده است و با کاری که در حوزه GIS  انجام شد، همه اطلاعات به صورت نرم افزاری و هوشمند بهره‌برداری می‌ شود.

مدیر مهندسی و اجرای طرح ها یکی دیگر از کارهای مهم در این حوزه را طراحی خط انتقال بوئین زهرا- کرج  برشمرد و گفت: تا کنون گاز استان البرز از مسیرخطوط استان تهران تامین می شد و با راه اندازی این خط انتقال مشکل گازرسانی به استان مرتفع می شود.

سپهری فر خاطر نشان کرد: سال گذشته طراحی این پروژه به اتمام رسیده و امسال فاز اول آن عملیاتی و فاز دوم در مرحله انتخاب پیمانکار است که در برنامه سال98، کل این خط اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه خط بوئین زهرا- کرج برای استان البرز خط حیاتی است گفت: این خط وظیفه تامین انرژی گاز استان را بر عهده خواهد داشت.

به گفته سپهری فر با اجرایی شدن این خط بسیاری از مشکلات صنایع در حوزه گازرسانی استان مرتفع خواهد شد.

مدیر مهندسی واجرای طرح ها همچنین از طراحی کل صنایع استان در سال گذشته خبر داد و گفت: گازرسانی به صنایع از اولویت‌های سال 98 است و خط اختصاصی 70 درصد صنایع موجود تا پایان سال اجرا خواهد شد و شکوفایی در این صنعت پدیدار می شود.

وی با اشاره به اهداف و چشم اندازهای این واحد در سال 98 اظهار داشت: امسال GIS در استان راه اندازی می شود و همچنین بحث خوردگی و حفاظت از زنگ در این استان پیاده سازی خواهد شد.

به گفته سپهری فرمقاوم سازی شبکه های موجود از دیگر محورهای مهندسی است که در سال 98 اجرایی خواهد شد.

مدیر مهندسی و اجرای طرح ها همکاری سایر واحدها را منجر به تسهیل و تسریع در کارها دانست و خواستار این همکاری از سوی همکاران شد.

تاریخ به روز رسانی:.
نسخه قابل چاپ
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما