يكشنبه 1 ارديبهشت 1398   11:58:21
15:581397/10/30 يكشنبه
آیین کلنگ زنی فاز اول پروژه گازرسانی به بخش آسارا (روستای کندر)

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان البرز،کلنگ گازرسانی به روستاهای محور کرج-چالوس با اعتباری بالغ بر هزار و 100میلیارد ریال به زمین خورد.

این مراسم که در ورزشگاه شهدای کندر با حضور دکتر شهبازی(استاندار البرز)، مهندس شفقی(فرماندار کرج)، دکترکولیوند(نماینده مجلس)،سردار اکبریان(نماینده مجلس)،دکتر تقی نژاد(مدیر عامل شرکت گاز استان البرز) برگزار گردید، در ابتدای این مراسم صادق کمالی بخشدار آسارا اظهار داشت: بخش آسارا دارای جذابیت های فراوانی بوده که نیازمند ارتقا زیر ساختها برای بهره برداری بیشتر از ظرفیت ها می باشد.

وی ادامه داد:52 روستای مسیر جاده کرج چالوس سال ها است که در انتظار بهره مندی از گاز هستند و اینک در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب  اسلامی این آرزوی دیرینه محقق شد.

در ادامه این مراسم دکتر تقی نژاد(مدیر عامل شرکت گاز استان البرز) عنوان کرد: پروژه گازرسانی به روستای کندر با شبکه ای بطول 15400متر از سایز 63 تا 160 میلی  متر و خط تغذیه ای در حدود 12 کیلومتر(4100متر 12 اینچ جاده 7850اصلی خط 6 اینچ از سه راهی تا ورودی روستای کندر) اجرا خواهد شد.

وی گفت: مدت زمان اجرای این پروژه یک سال می باشد و امیدواریم در بهمن سال بعد شاهد بهره برداری از گاز طبیعی در این منطقه باشیم.

مدیر عامل شرکت گاز استان البرز اظهار داشت: هزینه گازرسانی به روستاهای بالا دست سد  امیرکبیر حدود 800 میلیارد ریال است که تعداد 38 روستا و 1 شهر در 4 فاز قابل اجرا خواهدبود.

تقی نژاد عنوان نمود: فاز اول شامل خط تغذیه جوستان-گچسر که بدلیل نوسانات قیمتی، پیمانکار از اجرای کار انصراف داده و مجددا فرآیند انتخاب پیمانکار در دستور کار قرار دارد.

فاز دوم شامل روستاهای گچسر،وله،امام چشمه،آسیاب درگاه،کوشکک،نساء،ملک فالیز،حسنکدر،سرخ دره،گرماب، میدانک،درده،دوخانواری،کیا سرلات و شهر آسارا می باشد.

وی ادامه داد:فاز سوم گاز رسانی به روستاهای جاده چالوس شامل روستاهای ارنگه،رود،ولایت رود،بالا سر نساء،کهنه ده،آزادبر،کسیل،گشنادر،لانیز،شلنک، شهرستانک،سرک، همه جا،کیاسر،تکیه سپهسالار،دره سر بوده همچنین در فاز چهارم نیز روستاهای مورود، نشترود،ورزن،هرین،آویزر، آیگان، کلها،کلوان و لیلستان  مراحل گازرسانی اجرا خواهد شد.

تقی نژاد تاکید کرد: به محض اجرای کار و رسیدن به خط تغذیه  گچسر، فاز دوم آغاز می گردد.

بدیهی است در این خصوص همراهی سازمان راهداری و پایانه ها جهت اخذ مجوز حفاری جاده امری ضروری بوده و هر گونه تسریع و تسهیل در ارائه مجوز شرایط انجام برنامه ریزی بمنظور زمانبندی انتخاب پیمانکار و متعاقبا اجرا را موجب می گردد.فايل هاي مربوطه :
عکس کلنگ زني.JPG10.7 MB
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما