يكشنبه 1 ارديبهشت 1398   11:54:05
15:591397/10/30 يكشنبه
برگزاری جلسه اقتصاد مقاومتی در فرمانداری نظرآباد

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان البرز،جلسه اقتصاد مقاومتی استان البرز  در فرمانداری نظر آباد برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور آقای کامکار(معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار)،فرماندار شهرستان نظرآباد، دکترتقی نژاد(مدیر عامل شرکت گاز استان البرز) و همچنین مدیران کل استانی در محل فرمانداری شهرستان نظرآباد تشکیل شد.

در ابتدا فرماندار نظرآباد به ارائه گزارش از جمعیت ساکن در این شهرستان و همچنین قدمت 9000ساله نظرآباد عنوان نمود: شهرستان نظرآباد از نظر صنعتی با وجود شهرکهای صنعتی و از نظر کشاورزی و دامپروری دارای رتبه بالایی در استان می باشد و شرایط خوبی جهت ارتقا و رشد این شهرستان با نگاه ویژه فراهم گردیده است.

در ادامه این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری البرز با اشاره به درخواست نظرآباد جهت استقرار بندر خشک در این شهرستان، گفت: این موضوع باید به شکل تخصصی مورد بررسی قرار گرفته و ملزومات آن در شهرستان شناسایی شود.

وی گفت: در خصوص واحدهای تولید و صنعتی بزرگ در این شهرستان که می توان به فخر ایران،مقدم و... اشاره کرد،تصمیماتی اتخاذ شد.

کامکار گفت: بحث صادرات محوری وبهره برداری فرودگاه های آموزشی و کشوری از تولیدات این واحد باید مورد توجه قرار بگیرد که طی مکاتبه ای با مسئولان  ملی مربوطه  درصدد یافتن راهکاری مناسب خواهیم بود.

سپس دکتر تقی نژاد(مدیر عامل شرکت گاز استان البرز) با ارائه عملکرد شرکت گاز استان البرز در حوزه اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: گازرسانی به روستاهای بی بهره از نعمت گاز طبیعی آغاز شده و ان شااله در دهه مبارک فجر  مراسم کلنگ زنی آن انجام خواهدشد.

وی تاکید کرد، خط انتقال گاز از بویین زهرا به چهار باغ با اعتباری بالغ بر 300میلیارد تومان  و همچنین  با اخذ مجوزهای لازم برای اجرا، این پروژه در ایام دهه فجر مراسم کلنگ زنی آن انجام خواهد شد که با اجرای 2 ساله این پروژه تامین گاز پایدار مشترکین تا 50 ساله آینده در استان البرز صورت خواهد گرفت.

تقی نژاد گفت: تعداد  روستاهای گاز دار شده در شهرستان ساوجبلاغ تا پایان آذر 1397، 73مورد،در شهرستان نظرآباد35 مورد و در شهرستان اشتهارد 10 مورد می باشد.

وی عنوان نمود: تعداد روستاهای گازرسانی در دست انتخاب پیمانکار شهرستان ساوجبلاغ 12 مورد،شهرستان نظرآباد 4 مورد و شهرستان اشتهارد 4 مورد می باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز اظهار داشت:  امیدواریم تا پایان سال 1398 شهرستانهای ساوجبلاغ،نظرآباد و اشتهارد به عنوان شهرستان سبز  معرفی شوند.

 

فايل هاي مربوطه :
عکس نظرآباد.JPG4.5 MB
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما