سه‌شنبه 31 ارديبهشت 1398   04:21:46
17:051398/2/14 شنبه
با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان البرز انجام شد/
کلنگ زنی پروژه گازرسانی به واحدهای کشاورزی و تولیدی روستاهای بخش مرکزی شهرستان نظرآباد

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان البرز، کلنگ پروژه گاز رسانی به واحدهای کشاورزی و تولیدی روستاهای بخش مرکزی شهرستان نظرآباد باحضوراستاندار ،معاونین استاندار،نماینده مجلس، مدیرعامل شرکت گازاستان البرز ومسولین استانی وشهرستانی برگزار شد.

در این مراسم مدیرعامل شرکت گاز استان البرز با بیان اینکه طرح گازرسانی به واحدهای تولیدی و کشاورزی شهرستان نظرآباد از جمله طرح های ارزشمند است گفت: با اجرایی شدن این طرح تا یک سال آینده، 131 واحد تولیدی که تا کنون از سوخت مایع استفاده می کردند، از گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

وی با اشاره به صرفه جویی ریالی این پروژه خاطر نشان کرد: با اجرایی شدن این پروژه چیزی معادل 5 میلیون لیتر فرآورده در مصرف سوخت مایع صرفه جویی می شود که به دنبال خود صرفه جویی 5 میلیون دلاری برای استان به ارمغان خواهد داشت.

تقی نژاد تصریح کرد: علاوه بر صرفه جویی ریالی در این پروژه، ما شاهد کاهش آلودگی محیط زیستی با جایگزینی گازطبیعی در این منطقه خواهیم بود.

این مقام مسئول تاکید کرد: 70 کلیومتر شبکه گذاری، 17 ایستگاه تقلیل فشار،با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه در قالب طرح های گازرسانی بیع متقابل کلنگ خورد، گفت: هزینه این پروژه از محل جایگزینی گاز طبیعی به جای سوخت های فسیلی و میان تقطیر است که از منابع داخلی تامین می شود و نیازی نیست که واحدهای تولیدی پولی پرداخت کنند.

به گفته تقی نژاد،علاوه بر 5 میلیون لیتر صرفه جویی، 20 میلیون لیتر نیز ظرفیت سازی می شود تا بسترسازی های لازم برای رونق تولید در آینده فراهم باشد.

در ادامه استاندار البرز با اشاره به شعار سال،« رونق تولید» خاطر نشان کرد: در تحقق این شعار تلاش می کنیم واحدهای تولیدی رونق بگیرند.

شهبازی تصریح کرد: گازرسانی به واحدهای تولیدی از جمله مواردی است که از سال گذشته در دستور کار شرکت گاز استان البرز قرار گرفته و در این مسیر گام های خوبی برداشته شده است.

وی با اشاره به ارز آوری از محل این پروژه گفت: با اجرایی شدن این پروژه نه تنها شاهد کاهش آلودگی محیط زیستی در منطقه هستیم، بلکه با صرفه جویی در مصرف سوخت مایع، شاهد ارزآوری نیز خواهیم بود.

شهبازی خاطر نشان کرد: با اجرایی شدن این طرح، سیاست های راهبردی دولت در  پشتیبانی از قشر مولد کشور را دنبال می کنیم.

تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما