صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز:

سال ۱۴۰۱، استان البرز سبز خواهد شد

تا پایان سال 98، مجموعاً 332 واحد صنعتی گازدار شده که این میزان، معادل ۹۶ درصد برنامه تعیین‌شده بود، ضمن آن که ۲۶۳ مورد واحد صنعتی دیگر هم در حال اجراست که ان‌شاءالله بزودی به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان البرز ، حسین تقی‌نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان البرز در حاشیه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گاز استان البرز که در سالن کنفرانس شهید رجایی ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار کرد: سال گذشته، ۹ روستا نیز در سخت‌ترین شرایط، گازرسانی شد و تنها روستاهای باقی‌مانده، در شهرهای ساوجبلاغ، اشتهارد و نظرآباد و جزو روستاهای سخت‌گذر، صعب‌العبور و کوهستانی هستند که برای سال جاری، هدف‌گذاری شده‌اند.

تقی‌نژاد با بیان این که شهرستان فردیس در این استان، هم‌اکنون شهرستان سبز است، اما در خود شهرستان کرج، ما با روستاهای جاده چالوس که صعب‌العبور هستند، مواجه هستیم، گفت: در سال ۹۸، فاز اول گازرسانی به روستاهای جاده چالوس، در ابتدا روستای کندر را شروع کردیم. عملیات اجرایی فاز دوم گازرسانی به روستاهای بخش آسارا در تیر ماه 99 آغاز شده و فاز سوم یا نهایی این پروژه نیز تا پایان سال 99 شروع خواهد شد.

این مقام مسئول در ادامه، افزود: این در حالی است که ۳۸ روستا بعلاوه خود شهر آسارا را در بالای این سد داریم که برای گازرسانی به این شهر و روستاهای اطراف، از سال گذشته، محوری را تعریف کرده‌ایم که از طالقان به سمت گچسر در جاده چالوس و هم‌اکنون در حال اجراست، ضمن آن که در آن محدوده، سه فاز دیگر نیز تعریف شده است که ان‌شاءالله تا پایان سال پیمانکار آن انتخاب و کار شروع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز، طرح اجرای خط انتقال بویین‌زهرا- کرج را به‌عنوان بهترین پروژه اجرایی این شرکت در سال ۹۸ اعلام و خاطرنشان کرد: از آن‌جایی که ما به این شعار، «گاز باید به نحو ایمن، مطمئن و مطلوب به مردم برسد»، پایبند هستیم، برنامه‌ای تدوین کردیم تا دریابیم چگونه می‌توانیم سرمایه‌گذاران را به نحو مطلوب در این استان پذیرا باشیم. بر این اساس، اجرای یک خط انتقال از بویین‌زهرا تا غرب کرج را به طول ۶۵ کیلومتر و ظرفیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب در ساعت پیشنهاد دادیم که با نصب ایستگاهی در غرب کرج، رینگی دور شهر کرج کشیده می‌شود و به این ترتیب، این خط قادر است تا ۵۰ سال هم احتیاجات شهر کرج را برطرف کند و هم سرمایه‌گذاران را در سه بخش صنعت، کشاورزی و خدمات در شهرهای اشتهارد، نظرآباد، ساوجبلاغ و خود کرج تحت پوشش قرار دهد.

تقی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان در خصوص گارسانی به شهرهای این استان، اظهار داشت: از 17 شهر استان البرز، تاکنون 16 شهر از نعمت گاز برخوردار شده و تنها شهر آسارا باقی مانده که جمعیت کمی دارد. همچنین از 280 روستا، 150 روستا گازدار شده و تمامی روستاهای باقی مانده، در مناطق کم جمعیت واقع شده‌اند. به این ترتیب، در حال حاضر، 85 درصد جمعیت روستایی و 99.9 درصد جمعیت شهری از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز در پایان، اظهار داشت: به باور من، سال ۱۴۰۰، سال بسیار خوبی برای ما خواهد بود؛ چراکه در پایان این سال، جمعیت قابل توجهی از استان البرز از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد و ان‌شاءالله، سال ۱۴۰۱، کل استان سبز خواهد شد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/04/18 - ٠٩:٣٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 555

خروج
تصاویر منتخب