صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

با هدف ایمن سازی ساختمان ها در مقابله با حوادث طبیعی صورت گرفت:

همکاری ستاد مرکزی معاینه فنی ساختمان کشور با شرکت گاز استان البرز

با هدف ایمن سازی ساختمان ها در مقابله با حوادث طبیعی، شرکت گاز استان البرز با ستاد مرکزی معاینه فنی ساختمان کشور همکاری می کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان البرز، در راستای ایمن سازی ساختمان ها در مقابله با حوادث طبیعی و خطرات احتمالی ناشی از نشت گاز، رئیس ستاد مرکزی معاینه فنی ساختمان کشور با مدیرعامل شرکت گاز استان البرز دیدار کرد.

در این جلسه حسین تقی نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان البرز با اشاره به خطرات ناشی از انتشار دی اکسید کربن خاطر نشان کرد: دی اکسید کربن 200 الی 300 برابر خطرناک تر از منوکسید کربن بوده و به این دلیل آن را مرگ خاموش می دانند که بر سیستم عصبی تاثیر گذاشته و فرد هنگامی متوجه می شود که نمی تواند عکس العملی از خود نشان دهد.

وی تصریح کرد: باید آموزش ایمنی در روستاهایی که تازه گازدار شده اند به درستی انجام شود تا شاهد کاهش مرگ و میر ناشی از انتشار منوکسید کربن باشیم.

تقی نژاد تاکید کرد: خانه هایی که ساخته می شود باید از نظر ایمنی برق و گاز بررسی شوند و سپس پایان کار داده شود.ما باید با همراهی NGO ها، بهره بردار را آموزش دهیم و فرهنگ سازی کنیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز، همچنین رعایت مبحث ۱۷ و ۲۲ ساختمان را جزء الزامات عنوان کرد و گفت: متاسفانه این مبحث به طور کامل رعایت نمی شود و همین می تواند حادثه ساز باشد، در حوادث هم متاسفانه شرکت گاز مقصر شناخته می شود.

در این جلسه همچنین خجسته فر، رئیس ستاد مرکزی معاینه فنی ساختمان کشور گفت: هدف از برگزاری این جلسه، زمینه سازی در جهت امضاء تفاهم نامه بین شرکت گاز استان البرز با ستاد مرکزی معاینه فنی ساختمان کشور در راستای استفاده از امکانات یکدیگر در جهت رفع مشکلات مردم و بالا بردن ضریب ایمنی مصرف گاز است.

وی یکی از دلایل حوادث مشترکین گاز را مشکلات موجود در نظارت لوله کشی داخلی ساختمان ها دانست و گفت: بررسی و برنامه ریزی جهت رفع این مشکلات می تواند از نتایج مفید این همکاری باشد.

رئیس ستاد مرکزی معاینه فنی ساختمان کشور این اقدام را خدمتی بزرگ به مشترکین گاز عنوان کرد و گفت: این اقدام در جهت بالا بردن ضریب ایمنی و افزایش قابلیت اطمینان است.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/03/18 - ٠٩:٢٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1519

خروج
تصاویر منتخب