صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز:

سال ۱۴۰۱، استان البرز سبز خواهد شد

تا پایان سال 98، مجموعاً 332 واحد صنعتی گازدار شده که این میزان، معادل ۹۶ درصد برنامه تعیین‌شده بود، ضمن آن که ۲۶۳ مورد واحد صنعتی دیگر هم در حال اجراست که ان‌شاءالله بزودی به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان البرز ، حسین تقی‌نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان البرز در حاشیه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گاز استان البرز که در سالن کنفرانس شهید رجایی ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار کرد: سال گذشته، ۹ روستا نیز در سخت‌ترین شرایط، گازرسانی شد و تنها روستاهای باقی‌مانده، در شهرهای ساوجبلاغ، اشتهارد و نظرآباد و جزو روستاهای سخت‌گذر، صعب‌العبور و کوهستانی هستند که برای سال جاری، هدف‌گذاری شده‌اند.

تقی‌نژاد با بیان این که شهرستان فردیس در این استان، هم‌اکنون شهرستان سبز است، اما در خود شهرستان کرج، ما با روستاهای جاده چالوس که صعب‌العبور هستند، مواجه هستیم، گفت: در سال ۹۸، فاز اول گازرسانی به روستاهای جاده چالوس، در ابتدا روستای کندر را شروع کردیم. عملیات اجرایی فاز دوم گازرسانی به روستاهای بخش آسارا در تیر ماه 99 آغاز شده و فاز سوم یا نهایی این پروژه نیز تا پایان سال 99 شروع خواهد شد.

این مقام مسئول در ادامه، افزود: این در حالی است که ۳۸ روستا بعلاوه خود شهر آسارا را در بالای این سد داریم که برای گازرسانی به این شهر و روستاهای اطراف، از سال گذشته، محوری را تعریف کرده‌ایم که از طالقان به سمت گچسر در جاده چالوس و هم‌اکنون در حال اجراست، ضمن آن که در آن محدوده، سه فاز دیگر نیز تعریف شده است که ان‌شاءالله تا پایان سال پیمانکار آن انتخاب و کار شروع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز، طرح اجرای خط انتقال بویین‌زهرا- کرج را به‌عنوان بهترین پروژه اجرایی این شرکت در سال ۹۸ اعلام و خاطرنشان کرد: از آن‌جایی که ما به این شعار، «گاز باید به نحو ایمن، مطمئن و مطلوب به مردم برسد»، پایبند هستیم، برنامه‌ای تدوین کردیم تا دریابیم چگونه می‌توانیم سرمایه‌گذاران را به نحو مطلوب در این استان پذیرا باشیم. بر این اساس، اجرای یک خط انتقال از بویین‌زهرا تا غرب کرج را به طول ۶۵ کیلومتر و ظرفیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب در ساعت پیشنهاد دادیم که با نصب ایستگاهی در غرب کرج، رینگی دور شهر کرج کشیده می‌شود و به این ترتیب، این خط قادر است تا ۵