صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

با حضور استاندار البرز آغاز شد

عملیات اجرایی فاز دوم گازرسانی به روستاهای بخش آسارا

با حضور استاندار البرز، عملیات اجرایی فاز دوم گازرسانی به روستاهای بخش آسارا آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان البرز، مراسم کلنگ زنی و عملیات اجرایی فاز دوم گازرسانی به روستاهای بخش آسارا با حضور استاندار البرز و هیئت همراه به میزبانی شرکت گاز استان البرز برگزار شد.

در این مراسم حسین تقی نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان البرز با تشکر از استاندار البرز گفت: در عملیاتی کردن این پروژه و تسهیل در اخذ مجوز از اداره راهداری، استاندار مساعدت و همراهی ویژه داشته تا توانستیم این پروژه را با قوت شروع کنیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز با اشاره به پیشرفت فیزیکی 85 درصدی فاز اول این پروژه خاطرنشان کرد: امروز فاز دوم این پروژه شروع خواهد شد و طبق وعده پیمانکار 18 ماه دیگر عملیات فاز دوم به اتمام خواهد رسید.

تقی نژاد بابیان اینکه در فاز نخست این پروژه 15 روستای پایین سد را هدف‌گذاری کردیم گفت: روستای کندر با 85 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز، خاطرنشان کرد: در فاز دوم،7 روستای باغ پیر، سرودار، پورکان، وینه، دره سر، آدران و خوزنکلا بااعتباری بالغ‌بر 9 میلیارد و 800 میلیون تومان اجرایی می‌شود.

وی تأکید کرد: در فاز دوم، 43 کیلومتر طول لوله‌گذاری این پروژه است که 13 کیلومتر آن کنار جاده است.

این مقام مسئول، مدت این پیمان را 450 روز عنوان کرد و گفت: تأمین اعتبار این پروژه از منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران خواهد بود.

تقی نژاد تصریح کرد: با پیشرفت 5 کیلومتری از این پروژه، پیمانکار فاز سوم نیز انتخاب خواهد شد.

تقی نژاد اظهار داشت: اجرایی شدن گازرسانی به روستاهای جاده چالوس، آرزوی دیرین مردم این خطه بوده است که باهمت تلاش مسئولین استان محقق خواهد شد.

وی نیز در ادامه خاطرنشان کرد: جمعیت تحت پوشش شهری از گاز طبیعی در استان البرز 99.9 درصد و در سطح کشوری این عدد به 97.7 درصد رسیده است و این در حالی است که با توجه به افزایش جمعیت 3 درصدی، 40 هزار مشترک جدید را هرساله در این استان شاهد هستیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: درصد بهره‌مندی روستایی از گاز طبیعی در استان البرز 85.2 درصد و در سطح کشوری این عدد 81.3 درصد است.

 

7 روستای زیبا و توریستی جاده کرج چالوس از موهبت گاز بهره‌مند‌می شوند

 

در ادامه این مراسم، شهبازی، استاندار البرز گفت: طی دو سال اخیر به‌واقع نهضت گازرسانی به روستاها و مناطق مختلف البرز برای مصارف خانگی و صنعتی راه افتاده است.

وی بابیان اینکه در این مراسم، پروژه گازرسانی به 7 روستای این جاده زیبا آغاز می‌شود، افزود: بهره‌مندی از موهبت گاز، آرزوی دیرینه مردم روستاهای محور کرج-چالوس است.

وی ادامه داد: جمعیتی که اکنون در این مراسم با رعایت نکات بهداشتی حضور دارند، مؤید شادمانی مردم از آغاز این پروژه است.

شهبازی گفت: طبق تعهد پیمانکار پروژه، مقررشده که گازرسانی به روستاهای باغ پیر، سرودار، پورکان، وینه، دره سر، آدران و خوزنکلا در مدت حدود یک سال محقق شود.

وی افزود: روستاهای جاده کرج-چالوس جاذبه فراوانی نیز برای گردشگران دارند ازاین‌رو به جد درصدد ارتقا زیرساخت‌های لازم برای توسعه گردشگری و بوم گردی در این روستاها هستیم.

استاندار البرز گفت: اکنون حدود 500 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های گازرسانی در نقاط مختلف البرز در حال انجام است.

شهبازی افزود: اعتبار پروژه گازرسانی به روستاهای محور کرج-چالوس حدود 10 میلیارد تومان است که تأمین‌شده و انتظار می‌رود که روند اجرای آن تسریع شود و تا قبل از پایان کار دولت تدبیر و امید شاهد بهره‌برداری از این امکان مهم باشیم.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/04/18 - ١١:١٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1042

خروج
تصاویر منتخب