صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان البرز برگزار شد/

جلسه کمیته گازرسانی با مدیرکل دفترفنی استانداری و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه البرز

ششمین جلسه کمیته گازرسانی با حضور مدیرکل دفتر فنی استانداری و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان البرز، ششمین جلسه کمیته گازرسانی با حضور مدیر کل دفتر فنی استانداری ، دبیر کمیته مبارزه با قاچاق استانداری و همکاران شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه البرز به منظور رفع موانع اجرایی در خصوص گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی در سطح استان برگزار شد.

این جلسه به میزبانی مدیرعامل شرکت گاز استان البرز ، در راستای تحقق اهداف مصوبه شورای اقتصاد و همچنین بهره مندی صنایع جدید از سوخت پاک، صرفه جویی و کاهش مصرف سوخت مایع  و همچنین توسعه گازرسانی برگزار شد.

حسین تقی نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان البرز ضمن خوشآمدگویی به میهمانان خاطر نشان کرد: تعاملات بین سازمانی منجر به نتایج خوبی در روند پیشبرد اهداف و سیاست گذاری های کلان می شود.

وی تصریح کرد: این سیاست گذاری ها ما را به شاخص های مد نظر جهت بهبود نزدیک تر می کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز با اشاره به اقدامات شرکت گاز استان البرز گفت: در زمان تاسیس شرکت گاز استان البرز، 27 سال از قدمت گازرسانی به آن می گذشت. در حال حاضر 3 درصد از سهم فروش گاز  و رتبه چهاردهم در کشور در این خصوص به شرکت گاز استان البرز اختصاص دارد.

تقی نژاد اظهار داشت: همچنین با حدود 900 هزار مشترک گاز در این استان،4 درصد مشترکین گاز کل کشور را در بر داریم که در این خصوص نیز رتبه دهم به شرکت گاز استان البرز اختصاص می یابد.

وی حجم فروش گاز در این استان را چیزی حدود 5 میلیارد و 600 میلیون متر مکعب عنوان کرد و گفت: این حجم گاز چیزی حدود 70 درصد سبد سوخت استان را تامین می کند که از این میزان، 50 درصد در صنایع و نیروگاه ها و 50 درصد دیگر نیز در مصارف تجاری و خانگی و... مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز تصریح کرد: شرکت گاز استان البرز با بیش از 6 هزار کیلومتر شبکه توزیع و تغذیه در استان و نزدیک به 900 هزار مشترک، حدود 280 هزار علمک گاز نصب شده را به خود اختصاص داده است.

تقی نژاد با اشاره به پروژه خط انتقال بوئین زهرا-کرج گفت: این پروژه و پروژه گازرسانی به جاده چالوس در راستای اقتصاد مقاومتی است که خوشبختانه قطعی گاز ما در استان را به صفر رسانده است.

وی با بیان اینکه این پیشرفت ها نتیجه تلاش شبانه روزی و همت همکاران است و اقداماتی که قبل از بحران انجام شده است گفت: باید قدردان این همت و تلاش بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز، سرعت گاز در روزهای عادی در  شبکه های توزیع  را ، 70 فوت بر ثانیه عنوان کرد و گفت:  در حال حاضر با توسعه گازرسانی در این استان در شمال کرج این سرعت  110 فوت برثانیه است که نشان از مصرف بالا  را دارد که جوابگوی نیاز مردم نیست چرا که خانه هایی که روزی ویلایی بودنده اند هر کدام به چندین واحد آپارتمانی تبدیل شده اند.

تقی نژاد با اشاره به دو ویژگی استان در گازرسانی گفت: با توجه به شرایط جغرافیای استان البرز، باید درکنار توجه به نگهداشت، به فکر توسعه نیز بود.

وی  البرز را استانی مهاجرپذیر خواند و گفت: با رشد جمعیتی 3 درصدی، هر سال چیزی حدود 40 هزار اشتراک جدید داریم که اگر زیرساخت ها فراهم نمی شد، نمی توانستیم جوابگوی این میزان اشتراک پذیری جدید باشیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز، استراتژی شرکت ملی گاز ایران را  رساندن گاز به نحوه ایمن، مطمئن و مطلوب به دست مشتریان عنوان کرد و گفت:  با توجه به این استراتژی خط انتقال بوئین زهرا- کرج را به طول 65 کلیومترو سایز 36 اینچ با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد تومان شروع کردیم. در حال حاضر لوله ها خریداری شده است، 40 کیلومتر جاده سازی و آماده شده است و 12 کیلومتر آماده حفاری است.

این مقام مسئول اظهار داشت: با اجرایی شدن خط بوئین زهرا- کرج، نه تنها شهرک صنعتی اشتهارد که بزرگترین شهرک صنعتی خاورمیانه است، بلکه هیچ سرمایه گذاری، مشکلی در تامین انرژی در صنعت و سرمایه گذاری در این استان را نخواهد داشت و همه صنایع تا 50 سال آینده  در سه بخش صنعت، کشاورزی و خدمات اداری تامین انرژی خواهند بود.

در ادامه جلسه به بحث و بررسی در خصوص تسریع در گازرسانی به صنایع باقی مانده استان و رفع موانع موجود پرداخته شد و مقرر شد در جهت گازدار شدن صنایع جدید و صنایع مشمول، مصوبه شورای اقتصاد و کاهش مصرف سوخت مایع و به تبع آن صرفه جویی درهزینه های دولت، سازمان های ذیربط با یکدیگر همکاری و تعامل داشته باشند.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/10/17 - ١١:٠٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 391

خروج
تصاویر منتخب