صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب صورت می پذیرد؛

آغاز بهره برداری و عملیات اجرایی 3 پروژه گازرسانی در استان البرز

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز از آغاز بهره برداری و عملیات اجرایی 3 پروژه گازرسانی در این استان در دهه فجر امسال با هزینه ای بالغ بر 106 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت استان البرز، حسین تقی نژاد، ضمن بیان مطلب فوق،گفت: همچنین فاز دوم خط انتقال بوئین زهرا- کرج در این ایام کلنگ زنی می شود.

تقی نژاد تاکید کرد: گازرسانی به روستاهای قوزلو، حسن آباد، سپیداران، اسکول دره و گل دره از ابتدای سال آغاز شده و در ایام مبارک دهه فجر به بهره برداری می رسد.

به گفته وی، با بهره مندی 5 روستای فوق، درصد بهره مندی گاز طبیعی خانوار روستایی در استان البرز از 84 درصد به 84.5 درصد می رسد.

این مقام مسئول ادامه داد: با بهره برداری از 5 روستای فوق مربوط به شهرستان های اشتهارد، ساوجبلاع و نظرآباد، 160 خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند.

وی با اشاره به اعتبار این پروژه ها، خاطرنشان کرد: 67 میلیارد ریال برای پروژه قوزلو و حسن آباد در شهرستان اشتهارد، 31 میلیارد ریال برای پروژه سپیداران و اسکول دره در شهرستان ساوجبلاغ و 8 میلیارد ریال برای پروژه گل دره در شهرستان نظرآباد هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز همچنین در خصوص کلنگ زنی فاز دوم خط انتقال بوئین زهرا-کرج گفت: این خط انتقال به طول 64 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 3 هزار میلیارد ریال در دو فاز 1 و 2 است که فاز نخست به طول 41 کیلومتر از بوئین زهرا تا نجم آباد و فاز دوم به طول 23 کیلومتر از نجم آباد تا چهارباغ است که در فاز اول پیمانکار انتخاب، مسیرسازی پروژه انجام و 40 کیلومتر لوله پوشش شده و در حال حاضر، در مرحله حمل به محل پروژه و شروع جوشکاری و عملیات نصب لوله است.

وی تصریح کرد: برای فاز دوم این پروژه نیز پیمانکار انتخاب شده و در حال آماده سازی مسیر پروژه هستیم و در ایام مبارک دهه فجر کلنگ زنی خواهیم کرد.

تقی نژاد، شروع پروژه مذکور در فاز اول را 18 اردیبهشت سال جاری عنوان کرد و گفت: بهره برداری از این پروژه انتهای سال 1399 خواهد بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز دستاورد این پروژه را تامین انرژی پاک و برقراری جریان پایدار گاز با افق 50 ساله استان البرز در سه بخش صنعت، خدمات و کشاورزی دانست و افزود: همچنین امکان گازرسانی به شهرک های بزرگ صنعتی اشتهارد، نجم آباد و ساوجبلاغ، گازرسانی به شهرک های بزرگ گلخانه ای برنامه ریزی شده، گازرسانی به روستاها و توسعه صنعت و رونق تولید فراهم خواهد شد.

تقی نژاد اظهار داشت: به لطف خداوند متعال و تلاش کارکنان این شرکت، بار دیگر شاهد دستاوردهای جدید و تحقق آرمان های انقلاب اسلامی ایران و تحول در شهرها و روستاهای محروم خواهیم بود.

شایان ذکر است درصد بهره مندی گاز طبیعی خانوار شهری استان البرز 99.9 درصد است.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/11/14 - ١٠:١٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 269

خروج
تصاویر منتخب